Naujienos > Balsuokite, koks ženklas turėtų nurodyti elektromobilių įkrovimo stotelės vietą!

Balsuokite, koks ženklas turėtų nurodyti elektromobilių įkrovimo stotelės vietą!

Posted by on February 1, 2011

Pirmieji serijinės gamybos elektromobiliai jau važinėja Vakarų Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) keliais, keletas elektromobilių rieda ir Lietuvos gatvėmis, tačiau kol kas pasaulyje nėra vyraujančio standarto, kaip žymėti elektromobilių įkrovimo stoteles. DELFI skaitytojai turi išskirtinę galimybę išrinkti tinkamiausią elektromobilių įkrovimo stotelių ženklą, kurį bus siūloma įtraukti į mūsų šalies Kelių eismo taisykles.

Bandomieji elektromobilių įrovimo stočių tinklai jau atsiranda įvairiuose didmiesčiuose, pavyzdžiui Londone jau dabar yra daugiau nei 100 viešų įrovimo stočių. Vis dėlto kiekviename mieste įkrovimo stotelių ženklai skiriasi.

„Pasaulinė elektromobilių industrija vis dar yra vystymosi etape – vyksta įvairūs technologiniai bandymai, renkami geriausi įrovimo būdai, baterijų technologijos. Naujausios technologijos ir elektromobiliai atsiranda įvairiose pasaulio vietose – elektromobilius kuria ne tik automobilių pramone pasižyminčios šalys – Vokietija, JAV, Japonija, bet ir automobilių pramonės istorijos neturinčios šalys – Pietų Afrikos Respublika, Indija, Kinija. Todėl pasaulyje elektromobilių žymėjimas vis dar yra labai priklausomas nuo vietinės rinkos žaidėjų, tai reiškia, kad ženklai dažniausiai ruošiami paskubomis, kai reikia pažymėti jau pastatytą pakrovimo stotelę, o plačiai paplitusio kokybiško ženklo pasaulyje vis dar nėra“, – DELFI sakė Lietuvos Elektromobilių Asociacijos (LEA) prezidentas Vaidotas Lašas.

article.jpeg

Atsižvelgdami į tai, LEA ir Vilniaus Dailė Akademijos (VDA) Kauno Dailė Fakultetas (KDF) kartu parengė studiją elektromobilių įkrovimo stotelių žymėjimui sukurti. Aptarus studijos galimybę su KDF dėstytojais ir administracija, buvo nutarta pasiūlyti kelio ženklo sukūrimą kaip kursinio darbo užduotį. Daugelis studentų buvo susidomėję ne tik dėl originalios užduoties, bet ir dėl realios kursinio darbo pritaikymo galimybės – pabaigtos ženklų vizijos bus pristatytos Susisiekimo ministerijai ir bus siekiama įteisinti elektromobilių įkrovimo stotelės ženklą Lietuvos Kelių eismo taisyklėse.

Studijos organizatoriai tikisi, kad naujieji kelio ženklai galėtų būti priimti ne tik Lietuvoje, bet ir pasklisti po kaimynines valstybes. Pirmosios vizijų idėjos pateikiamos DELFI skaitytojų vertinimui. Daugiausiai DELFI skaitytojų balsų surinkusį darbą bus siūloma įteisinti Kelių eismo taisyklėse.

Balsuokite Delfi.lt puslapyje: http://auto.delfi.lt/autonews/balsuokite-koks-zenklas-turetu-nurodyti-elektromobiliu-ikrovimo-stoteles-vieta.d?id=41460437

Comments:

Posted by Jimbo on
I cnnaot tell a lie, that really helped.
Posted by norhgzartkh on
5KUr5n dmuqohmgnkiv
Posted by pvirqvlug on
an8LOY , [url=http://tqtejeqngaqb.com/]tqtejeqngaqb[/url], [link=http://vrpmaswjiyyw.com/]vrpmaswjiyyw[/link], http://whnqayxgoxlw.com/
Posted by lvpfveavoc on
b7yK8C fqxrnwxvaayp
Posted by ptfswcurwir on
YluYq0 , [url=http://yylyqrpobiqk.com/]yylyqrpobiqk[/url], [link=http://jojsfpugtfqz.com/]jojsfpugtfqz[/link], http://izvdgbpczirs.com/
Posted by Kjosas on
Malonu skaityti! Kokia idomi situacija, nera zodziu
Posted by Rivanda on
Aciu, visada skaitau jusu naujienas pries einant i pirti
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code