Naujienos > Baltas RENAULT ZOE žymi ketvirtį milijono parduotų elektromobilių

Baltas RENAULT ZOE žymi ketvirtį milijono parduotų elektromobilių

Posted by Jurgita on June 30, 2015

Renault-Nissan aljansas pardavė savo 250 000-ąjį elektromobilį. Baltą Renault ZOE įsigijo kompiuterių specialistas iš Prancūzijos.

cover-995x456.jpg

 

Šis istorinis etapas pasiektas birželio pradžioje, praėjus puspenktų metų nuo Nissan LEAFgamybos pradžios. Šiuo metu aljansas užima pusę viso pasaulio elektromobilių rinkos. Pardavus daugiau nei 180 000 vienetų, Nissan LEAF išlieka visų laikų geriausiai perkamu elektromobiliu.

Nuo šių metų sausio iki gegužės pabaigos aljansas pardavė apie 31 700 elektromobilių – tai beveik 15 procentų daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Dėl vyriausybių iniciatyvos ir besiplečiančios infrastruktūros mūsų elektromobilių poreikis vis didėja, – tvirtina Renault-Nissan aljanso vadovas Carlosas Ghosnas. – Poreikis taip pat didėja ir dėl teigiamų mūsų klientų atsiliepimų. Visame pasaulyje šie automobiliai sulaukia vienų iš aukščiausių įvertinimų.“

250 000-asis savininkas yra kompiuterių specialistas Yvesas Nivelle. Jis savo 21 metų amžiaus dyzelinį automobilį nusprendė pakeisti subkompaktiniu Renault ZOE. Nivelle įsigijo elektromobilį, pasinaudodamas šių metų balandžio mėnesį Prancūzijos vyriausybės  pradėta subsidijavimo programa. Ji suteikia 10 000 eurų subsidiją asmeniui, atsisakančiam aplinką teršiančio dyzelinio automobilio ir perkančiam naują elektromobilį. Nivelle tvirtina, kad vyriausybės parama buvo svarbus faktorius, renkantis elektromobilį. Ir priduria, kad didelę įtaką apsisprendimui turėjo ir pirmasis pasivažinėjimas šiuo automobiliu.

Siūlydamas šešis modelius, Renault-Nissan aljansas yra vienintelis pasaulinio masto automobilių gamintojas, gaminantis visą šimtaprocentinių elektromobilių gamą. Be Leaf,Nissan nuo praėjusių metų parduoda komercinį e-NV200. Be ZOERenault taip pat parduoda komercinį Renault Kangoo Z.E, SM3 Z.E. sedaną ir dvivietį miesto automobilį Twizy.

Per paskutinius du mėnesius Renault buvo Europos lyderis, užėmęs net 26 procentus elektromobilių rinkos. Didžiausios Renault rinkos yra Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Vokietija ir Norvegija. Prancūzijoje taikomos aplinkos apsaugos programos leidžia populiariausią elektromobilį – Renault ZOE – įsigyti per mėnesį mokant vos 99 eurų įmoką.

www.delfi.lt informacija

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code