Naujienos > Bręsta elektromobilių ir hibridų derlius

Bręsta elektromobilių ir hibridų derlius

Posted by Egle on September 16, 2016

Capture_527_x_333.jpg

Griežtą Europos Tarybos valdininkų nuostatą po penkerių metų mažinti emisijos normas automobilių gamintojai vadina drakoniška, tačiau pokyčiams intensyviai rengiasi ir vienas po kito skelbia apie naujų elektromobilių bei hibridų gamybą. Tokių reikia, nes bus skaičiuojama bendra modelių gamos emisija.

Vienas tokių gamintojų – „Kia“. Pirmasis Pietų Korėjos bendrovės bandymas buvo hibridinis sedanas „Optima“, tačiau Lietuvos jis nepasiekė. Antrasis gamintojo ekologiškas modelis – nedidelį krosoverį primenantis „Niro“ – mūsų gatvėse skaičiuoja pirmąsias savaites.

Žvelgiant iš šalies, „Niro“ formos primena miesto visureigį „Kia Sportage“. Visgi automobilis žemesnis, kiek konservatyvesnio dizaino, o viduje – erdvesnis. Gana neįprastas kėbulo tipas greičiausiai bus vienas kozirių, dėl kurio „Niro“ turėtų patraukti pirkėjų akį. Aukštesnę prošvaisą turinčių hibridinių automobilių nėra tiek daug: „Toyota“ siūlo hibridinę „RAV4“ versiją, „Mitsubishi“ išleido iš tinklo įkraunamą „Outlander“, „Lexus“ siūlo mažesnįjį NX ir didesnį RX visureigius. Visi jie yra didesni nei „Kia Niro“, tad gamintojas tikisi atradęs laisvą nišą.

Dar vienu „Kios“ koziriu gali tapti kaina. Brangiausias hibridinis krosoveris kainuoja 28.000 Eur, tačiau jame – kone visa „Kios“ turima ir galima papildoma įranga. Bendrovė šią taktiką jau išbandė su elektromobiliu „Soul“: šis pirkėjams siūlomas su visais įmanomais pranašumais. Besistebintiems tokiu sprendimu siūloma pamėginti susikomplektuoti tokį patį automobilį, tik su benzininiu ar dyzeliniu varikliu, – jo kaina pranoks elektrinio.

Be „Niro“, bendrovė žada netrukus pristatyti atnaujintą hibridinį modelį „Optima“ . Visgi vienam koncernui priklausančių „Kios“ ir „Hyundai“ planai kur kas įspūdingesni – bendrovės planuose iki 2020 m. numatyti 26 elektriniai, hibridiniai ir vandeniliu varomi modeliai.

Spartina gamybą

Ypač daug elektromobilių planuoja Europos automobilių gamintojai. Jie ilgai miegojo ant taupių dyzelinių ir benzininių variklių laurų, tačiau prieš metus visame pasaulyje nuskambėjusi „Volkswagen“ emisijų bandymų rezultatų klastojimo istorija, pavadinta „dyzelgeitu“, buvo tarsi kibiras šalto vandens.

Pavyzdžiui, „Mercedes-Benz“ ir „Smart“ ženklo modelius gaminantis koncernas „Daimler AG“ 2018–2024 m. planuoja 6–9 naujus elektromobilius ir kelis elektrinius motorus. Vasaros viduryje koncernas paskelbė, kad paspartino elektrinių automobilių gamybos krumpliaračius.

Pirmasis vien elektra varomas „Mercedes-Benz“ bus pristatytas rugsėjo pabaigoje, Paryžiaus automobilių parodoje. Šaltinių teigimu, „Mercedes-Benz“ planuoja išleisti ir iš tinklo įkraunamą bei iš dalies vandeniliu varomą visureigį, galintį be gramo teršalų įveikti iki 50 km atstumą.

Elektrinis "Jaguar"

Didžiosios Britanijos „Jaguar Land Rover“ koncernas taip pat nesnaudžia. „Jaguar“, pristatęs savo pirmąjį visureigį „F-Pace“, 2018 m. norėtų į rinką išleisti visiškai elektrinį visureigį. Anot šaltinių, jį bus galima išvysti jau šių metų pabaigoje.

„Jaguar“ elektromobilį kuria naudodami „Jaguar Land Rover EV“ platformą, kuri koncerne atsirado prieš metus. Projektas pavadintas „Evoque_e“, į naują elektromobilį numatyta perkelti dalį technologijų, išbandytų „Formula E“ komandos.

Žinoma, kad „Jaguar“ elektromobilis turės visų varančiųjų ratų pavarą, iš dalies – aliuminio kėbulą, o baterijos bus išdėliotos per visą automobilio dugną.

Planuoja milijoną

Vokietijos BMW hibridinę ir elektrinę pavarą turi jau kurį laiką, o šiemet bendrovė paskelbė planuojanti išplėsti elektromobilių gamą. Elektrines pavaras turės ir tokie modeliai kaip planuojama septintoji 3 serijos BMW karta, prieš kelerius metus pristatytas X4 visureigis ir „Mini Cooper“. Kol kas bavarai neatvirauja ir daugiau detalių neatskleidžia. Žadama, kad smulkmenos paaiškės Paryžiaus automobilių parodoje.

Per „dyzelgeito“ skandalą nusvilusi „Volkswagen“ grupė taip pat turi strategiją: per artimiausią dešimtmetį koncerno parduodamų ekologiškų automobilių skaičius turi perkopti milijoną. Grupei priklausantis „Volkswagen“ neseniai pranešė Kinijoje investuojantis į elektromobilių baterijų gamyklą. Gamintojo tikslas – 2025 m. savo gamoje turėti apie 30 elektra varomų transporto priemonių.

Į baterijas žvalgosi ir kita grupei priklausanti bendrovė – „Audi“. Šios strategai tikina sieksiantys, kad kas ketvirtas parduotas „Audi“ būtų varomas elektra.

www.vz.lt informacija

 

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code