Naujienos > Diena, kai išnyks degalinės

Diena, kai išnyks degalinės

Posted by Egle on November 26, 2013

dsc03139.jpg

Ateis diena, kai degalinės bus nebereikalingos, aiškina „Ensto“ Automobilių krovimo padalinio direktorius Allanas Ahlgrenas. Maždaug po dešimties metų tiek Europoje, tiek likusiame pasaulyje elektromobiliai bus itin populiarūs ir juos pakrauti bus galima bet kur ir bet kada – žiūrint kiną, apsipirkinėjant prekybos centre, žaidžiant golfą.

„Žinoma, kalbame apie labai tolimus laikus“, – žurnalistams Helsinkyje juokdamasis sakė A.Ahlgrenas.

„Ensto“ šiuo metu užima apie 5 proc. visos Europos elektromobilių krovimo stotelių rinkos. A.Ahlgreno teigimu, nėra nė vieno automobilių gamintojo, kuris nebūtų rinkai pasiūlęs elektra varomos mašinos.

Frankfurto automobilių parodoje prieš kelis mėnesius buvo pristatyta net 16 elektromobilių.

„Beveik visi, sakyčiau, 99,9 proc. automobilių gamintojų, sukūrė savo elektromobilį. Tai ir „Renaul“, „Fiat“, BMW. Girdėjau, dabar netgi KIA kuria elektra varomą mašiną. Tai yra labai geros naujienos“, – sakė „Ensto“ atstovas.

Laukia elektromobilių bumo

„Ensto“ jau 19-oje Europos šalių yra pastačiusi tūkstančius elektromobilių krovimo stotelių.

„Esame didelis žaidėjas. Ypač Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Čekijoje“, – pasakojo A.Ahlgrenas.

Europos Sąjunga yra paruošusi direktyvą, kurioje numatyta, kad Europoje turėtų būti 8 mln. elektromobilių krovimo stotelių.

Pigiausia jų kainuoja 500–600 eurų, vidutinė kaina – 1000 eurų.

„Įsivaizduokite, ką verslui reikštų įsipareigojimas Europoje įkurti 8 mln. krovimo stotelių, kurių kiekviena kainuotų apie  tūkstantį eurų“, – kalbėjo A.Ahlgrenas.

Ši ES direktyva kol kas nėra priimta.

„Automobilis jau yra ir bus kraunamas ten, kur jis yra parkuojamas. Pavyzdžiui, darbe arba namuose. Taip pat jis bus kraunamas ten, kur leidi laisvalaikį, pavyzdžiui, žaisdamas golfą, kine, prekybos centre, bet kur, kur palieki mašiną porai valandų. Taip pat automobilis kraunamas keliaujant ilgus atstumus, kai reikia sustoti bent pusvalandžiui, kad galėtum pasiekti tašką B“, – pasakojo „Ensto“ atstovas.

"Įsivaizduokite, ką verslui reikštų įsipareigojimas Europoje įkurti 8 mln. krovimo stotelių, kurių kiekviena kainuotų apie  tūkstantį eurų, – kalbėjo A.Ahlgrenas."

Europoje tokia infrastruktūra dar tik pradedama kurti. Vienos pirmūnių – Norvegija ir kaimynė Estija.

Kas pirma – elektromobilis ar infrastruktūra?

A.Ahlgrenas pasakojo, kad ir elektromobilių versle egzistuoja klausimas „kas pirma – višta ar kiaušinis“. Neaišku, ar elektromobiliams reikalinga infrastruktūra nėra kuriama, nes trūksta automobilių, ar jų mažai, nes nėra, kur jų pakrauti.

Nepaisant to, Europoje elektromobiliai populiarėja. Bendrovės atstovas Estiją įvardijo kaip vieną patraukliausių šalių elektromobilių vairuotojams.

„Ten elektromobiliais įmanoma važinėti praktiškai. Ten yra 160 pakrovimo stotelių“, – sakė A.Alhgrenas. Tiesa, kiek Estijoje yra elektromobilių, jis negalėjo įvardinti.

Kaip rašo „Forbes“, Estijoje buvo įkurtos 165 įkrovimo stotelės. Jos stovi ne didesniu nei 60 kilometrų atstumu viena nuo kitos prie kavinių, degalinių, kitų matomų ir lankomų vietų. Miestuose stotelės pastatytos prie prekybos centrų, pašto skyrių, automobilių stovėjimo aikštelių. 5 tūkst. estų tenka viena įkrovimo stotelė. Sostinėje Taline įrengtos 27 stotelės.

Pirmūnė pagal elektromobilių skaičių Europoje yra Norvegija – joje yra per 15 tūkst. elektra varomų mašinų. Tuo metu pakrovimo stotelių – maždaug 4 tūkst.

„Čia yra toks paradoksas. Suomijoje yra 400 automobilių, o krovimo stotelių, tikrai žinau, – kur kas daugiau“, – sakė bendrovės atstovas.

Rusijoje, pavyzdžiui, stotelių yra mažiausiai šimtas, tačiau A.Ahlgrenas suabejojo, ar jų ten tiek reikia: „Bet aš neabejoju, kad elektromobilių prieinamumas paskatins ir krovimo stotelių verslą.“

Nuveikti dar reikia daug

„Ensto“ atstovai tikisi, kad maždaug po dešimties metų automobilį bus galima ne tik krauti, bet ir jis galės atiduoti šiek tiek energijos.

„Kol kas vasarą mes galime tik šildyti vandenį su pertekline elektra, bet negalime jos saugoti. Greitai bus sukurta kalba, kuria automobiliai galės susikalbėti su tinklu“, – sakė A.Ahlgrenas.

Pavyzdžiui, vasarą, kai mokiniai ilsisi, nenaudojami stovi ir šimtai mokyklinių autobusų. Tačiau jei galėtų būti pajungti į tinklą ir, kai reikia, saugotų energiją, o, kai jos prireiktų tinklui, atiduotų. Automobilis, nors ir įjungtas į tinklą, galėtų pradėti krautis tik tada, kaip būtų užprogramuota iš anksto.

„Kol kas automobiliai su tinklu nekomunikuoja. Bet kalba jau yra kuriama“, – sakė „Ensto“ atstovas.

Išmaniosios stovėjimo aikštelės Nicoje

„Ensto“ atstovai tikisi, kad maždaug po dešimties metų automobilį bus galima ne tik krauti, bet ir jis galės atiduoti šiek tiek energijos."

Iki šių metų vairuotojai vidutiniškai vietos automobiliui ieškodavo 37 minutes. Dabar tam sugaišta vos 6 minutes.

„Ensto“ kartu su Nicos valdžia mieste įkūrė 370 vadinamųjų kioskų. Jie įkurti automobilių stovėjimo aikštelėse, kuriose kiekviena vieta turi jutiklį, bevieliu ryšiu bendraujantį  su kiosku. Jutiklis siunčia signalą, ar vieta laisva, ar ne. Vairuotojas, atsisiuntęs į telefoną ar planšetę specialią programą, mato, kur mieste yra laisvų stovėjimo vietų, ir todėl paieškos trunka kur kas trumpiau.

Be to, jutiklis kioskui pasako, kad vairuotojas sumokėjo už stovėjimą. Jei ne, tuojau pat prisistato eismo kontrolė ir automobilio šeimininkas gauna baudą.

Vienas toks kioskas kainuoja apie 15 tūkst. eurų, neskaičiuojant jam reikalingos infrastruktūros kainos. Jutikliai dirba su elementais, kurie turėtų veikti 8 metus.

Tokios stovėjimo aikštelės Nicoje įrengtos tik šiemet. „Ensto“ atstovų teigimu, šis sprendimas jau pradedamas pardavinėti visame pasaulyje.

„Tyrimai parodė, kad Nicoje oro tarša buvo didelė iš dalies ir dėl to, kad vairuotojai labai ilgai ieškodavo, kur pastatyti automobilį šiame turistų pilname mieste. Dabar tarša sumažėjo“, – sakė  A.Ahlgrenas.

Kioskų trūkumas yra tas, kad jie negali komunikuoti su toliau esančiais jutikliais, todėl jų reikia daug.

Informacija: http://www.15min.lt

Comments:

Posted by Andi on
Kjpreelekkemt! Jeg bruker de samme krukkene fra IKEA til kaffekapslene mine. Kanskje jeg skal lage merkelapper for å vise hvilke kaffetype som er i dem, for merkingen din var bare superflott.Ha en strålende siste rest av uken og en nydelig helg!
Posted by Kailin on
Karadima es la vergüenza de la Iglesia Católica en Chile, le ha provocado un daño incalculable e irreparable al mundo Católico y mucho mas aun las expresiones de algunas de sus autoridades.La iglesia Católica se derrumba, el silencio cómplice sigue su proceso de destrucción de la Fe, no existe forma de justificar las acciones de omisión frente a los hechos conocidos por los medios.Caen las Catedrales iremiedmableernte.
Posted by Chris on
/ Exncellet blog right here! Also your web site lots up very fast! What host are you the use of? Can I get your affiliate hyperlink to your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol. http://wqtecu.com [url=http://thusnsqpxn.com]thusnsqpxn[/url] [link=http://nrjwiyqxilh.com]nrjwiyqxilh[/link]
Posted by Parmelia on
These are people who are being displaced, dispossessed and disrespected, who are seeing their values trampled every day, yet on this issue it seems they are powerful.The point is that they support the people who are doing the displacing, dispossessing, disrespecting, and trampling, and I think Christians for the most part understand what the Jews are doing to us, yet continue to effectively worship them as "God's chosen" anyway. Christians are basically a submissive and masochistic bunch of pesaie.Chriotlpnity is the main factor that enables the Jews to do what they do to us, which is why the Jews created it and forcibly imposed it on us in the first place.
Posted by Gracelynn on
chaque ministre se doit d’avoir une vision, un devin quoi ! mais surtout doit faire boire l&uorqs;affreux breuvage du TCE à tout adversaire qui ne serait pas d’accord avec la politique de Montcuq !!!! http://hfzxnfdkhw.com [url=http://agvxgwwzctv.com]agvxgwwzctv[/url] [link=http://qlvszon.com]qlvszon[/link]
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code