Naujienos > Elektromobilių paklausa sparčiai didėja

Elektromobilių paklausa sparčiai didėja

Posted by admin on July 13, 2015

Lietuvoje gegužės 1 dieną važinėjo 104 elektromobiliai, arba net 6,4 karto daugiau negu prasidedant 2014 metams, kai jų tebuvo 16.

Untitled.png

Tai rodo valstybės įmonės (VĮ) „Regitra" duomenys. Transporto priemonių, taip pat ir ekologiškų, pirkimą finansuojančios bendrovės „UniCredit Leasing“ Lietuvoje pardavimų direktoriaus Aurimo Kuncos teigimu, lyginant 2014 ir 2015 metų pradžią jaučiamas stabilus augimas. „Kasmet finansuojame vis daugiau klientų, perkančių elektromobilius išsimokėtinai. Kita vertus, matome, kad rinka dar tikrai turi potencialo.

Mes, palyginti su Vakarų Europa ar JAV, kol kas nespėjame pavyti žaliųjų automobilių pirkimo tendencijų. Gretimose šalyse šios mašinos perkamos aktyviau dėl taikomų finansinių lengvatų. Tiesa, tam tikrų skatinimo priemonių imamasi ir Lietuvoje. Elektromobilių vairuotojai gali išvengti spūsčių, nes jiems suteikiama galimybė važiuoti specialia juosta. Taip pat nieko nekainuoja tokių automobilių statymas mieste", – dėstė A. Kunca. VĮ "Regitra" duomenimis, šiuo metu labiausiai perkami elektromobiliai yra „Nissan Leaf“, antrojoje vietoje – „Chevrolet Volt“. Tačiau „UniCredit Leasing“ vadovas Lietuvoje jau kalba ir apie kitas žaliųjų automobilių rinkos tendencijas. „Pastaruoju metu jaučiame greitų elektrinių automobilių poreikį – vairuotojai ieško aukso vidurio tarp sportiškumo ir aplinkos tausojimo.

Populiarėja sportiškieji „Tesla“ ar novatoriškieji BMW i8. Tobulėjant technologijoms ir ilgėjant elektra nuvažiuojamam atstumui, tokių mašinų gatvėse matysime daugiau. Taip pat pajutome verslo susidomėjimą elektriniu ar hibridiniu transportu. Matome, kad šie automobiliai veržiasi ne tik į taksi, bet ir į smulkius krovinius vežiojančių įmonių autoparkus.Taip verslas siekia tapti socialiai atsakingesnis ir minimalizuoti savo veiklos poveikį gamtai“, – tvirtino A. Kunca. Beje, sausio 1-ąją mūsų šalyje buvo užregistruoti ir 2843 hibridiniai (turintys elektrinį ir dyzelinį arba benzininį variklį) automobiliai – ketvirtadaliu daugiau negu 2014 metų sausio 1 dieną.


lzinios.lt informacija

 

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code