Naujienos > Geriausias būdas taupyti degalus - jų nenaudoti

Geriausias būdas taupyti degalus - jų nenaudoti

Posted by admin on February 22, 2013

Kauno rajone veikianti įmonė "Elinta" pradėjo kurti elektromobilių įkrovos stotelių tinklą. Lietuviškų elektromobilių gamintojai būsimąjį elektromobilių aptarnavimo infrastruktūros sukūrimo projektą pirmadienį aptarė su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu bei kitais savivaldybės atstovais. Taip pat buvo aptarta galimybė hibridiniu mikroautobusu vėžinti mokinius iš Mastaičių į Garliavą.

Elekromobilių aptarnavimo infrastruktūrai sukurti "Elinta" jau yra gavusi lėšų iš ES fondų ir ketina tęsti projektą kartu su Kauno rajono savivaldybe.

Rajono meras pastebėjo, kad elektromobilių įkrovos stotelių tinklą tikslinga kurti arčiau Kauno esančiose gyvenvietėse - Raudondvaryje, Domeikavoje, Ringauduose, Garliavoje.

"Geriausias būdas taupyti degalus - jų nenaudoti, o važinėti elektra", - taip tvirtina įmonės "Elinta" generalinis direktorius Vytautas Jokužis ir jo sūnus - Lietuvos elektromobilių asociacijos pirmininkas Laurynas Jokužis.

Patys verslininkai į susitikimą su meru atvyko dviviečiu elektromobiliu "Toyota iQ".

Kauno rajono savivaldybė tapo pirmąja Lietuvoje, prie kurios pastato (Kaune, Savanorių prospekte) 2011-aisiais buvo atidaryta europinius standartus atitinkanti lektromobilių įkrovos stotelė, primena ELTA. Panaši stotelė veikia ir Kauno LEZ, kur įsikūręs "Elintos" biuras. Tokia stotelė įrengta ir Kauno miesto savivaldybės kieme.

"Elinta" gavo solidų užsakymą užsienyje: lietuviai kuria aplinką tausojantį krovininį automobilį Norvegijos paštui. Automobilis užmiestyje bus varomas dyzelinu, o privažiavus miesto ribą, kompiuteris automatiškai įjungs akumuliatorių. Verslininkai tikino, kad tokio automobilio pritaikymas važiuoti elektra greitai atsiperka dėl mažo degalų suvartojimo.

Įkrautu elektromobiliu galima nuvažiuoti 100-120 km, važiuojantiems tik mieste to pakanka. Yra elektromobilių, kuriems tinka ir paprastos rozetės. Elektromobiliai Lietuvoje dar nėra populiarūs, tačiau atkaklūs verslininkai nenuleidžia rankų ir tiki, kad jų valanda artėja.

Pasak L. Jokužio, pagrindinė elektromobilių nepopuliarumo Lietuvoje priežastis - didelė įrangos kaina, kurios valstybė nesubsidijuoja. Pavyzdžiui, elektromobilį perkantis norvegas nemoka registracijos mokesčio, todėl pirkinys jam kainuoja gerokai mažiau. Be to, Norvegijoje elektromobilio savininkui netaikomas pridėtinės vertės mokestis, už elektromobilio stovėjimą mieste taip pat nereikia mokėti, jis gali važiuoti viešojo transporto juostomis. Kai tokios paskatos, tai šioje šalyje elektromobilių skaičius sparčiai auga, jie sudaro daugiau kaip 6 procentus perkamų naujų automobilių.

Pasaulyje populiarėja ir įkraunami hibridai: mieste transporto priemonė varoma elektra, o nuvažiavus 60 ar 80 kilometrų, įsijungia vidaus degimo variklis. Šia kryptimi aktyviai dirba ir "Elinta".

Apie elektromobilių pramonės plėtrą vis garsiau kalbama Europos Sąjungoje. 2014-2020 metų "Horizon 2020" programoje numatyta lėšų elektromobilių infrastruktūrai. Taip pat pagal atskirą projektą žadama finansuoti iki 4 tūkst. viešų įkrovimo stotelių.

Informacija: www.ve.lt

Comments:

Posted by Kjosas on
Aciu, jusu informacija bus labai naudinga musu Kauno studentams https://www.kjosas.lt/geriausi-lietuvos-universitetai-kur-galima-sportuoti/
Posted by Rivanda on
Kasdien jus skaitau, aciu!
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code