Naujienos > Kuriamas elektromobilis, kurį įkrauti bus galima per 3 min.

Kuriamas elektromobilis, kurį įkrauti bus galima per 3 min.

Posted by Jurgita on January 13, 2015

elektromobiliams-skirta-infrastruktura-pagaliau-zengia-pirmuosius-zingsnius-65291426.jpg

Las Vegase, Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusioje didžiausioje pasaulyje elektronikos parodoje Izraelio įmonė „Storedot“ parodė naują automobilių baterijų krovimo būdą. Izraeliečiai teigia, kad naujos technologijos pagalba automobilių baterijas būtų galima pakrauti vos per tris minutes. Kūrėjai teigia, kad paruoštą gamybai tokią pakrovimo sistemą jie rinkoje pristatys jau kitų metų pradžioje.

Kaip teigia BBC, ši įmonė iš pradžių dirbo ties greitu telefonų krovimu, o dabar kuria elektromobilių greito krovimo technologiją. Kaip teigia „Storedot“ direktorius Doranas Myserdorfas, technologija pagrįsta gerokai didesniu jonų greičiu, kurie skrieja iš anodo į katodą. Anot kūrėjo, iki šiol ši technologija nebuvo išrasta ir tokio greičio buvo neįmanoma pasiekti dėl akumuliatoriuose naudojamų medžiagų.

„Kitų metų parodoje mes parodysime elektromobilį, kurį pakrauti pakaks trijų minučių“, – teigia jis.

D. Myserdorfas sako, kad po šio atradimo elektromobilių rinka kardinaliai pasikeis. Pristatydamas savo technologiją jis pademonstravo mobilų telefoną su modifikuota baterija. Visiškai iškrautas jis pasikrovė vos per maždaug minutę. Naujo tipo baterijoje naudojamos susintetintos organinės molekulės. Naujosios baterijos vos pora milimetrų storesnės nei dabar naudojamos telefonuose.

"Žinių radijas" informacija.

 

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code