Naujienos > Latviškas elektromobilis eO PP03 kėsinasi patekti į Pikes Peak olimpą

Latviškas elektromobilis eO PP03 kėsinasi patekti į Pikes Peak olimpą

Posted by admin on April 30, 2015

drive-eo-pp03-995x456.jpg

Broliukai latviai vėl šturmuos labiausiai prestižines kalnų lenktynes. Šiemet jie į Pikes Peak aukštikalnę veršis megavato pajėgumo elektromobiliu eO PP03.

Jį vairuos profesionalus ralio pilotas Rhysas Millenas, 2012 metais Pikes Peak lenktynsės pasiekęs absoliučiai geriausią rezultatą. R. Millenas praleido praėjusių metų Pikes Peak lenktynes, tačiau šiemet jis prie starto stos su įspūdingu latvišku elektromobiliu eO PP03. Dakaro maratonams sukurtais OsCar automobiliais pagarsėjęs latvių automobilių sportininkas ir konstruktorius Andris Dambis ir jo sūnus Kristaps šiemet rengiasi itin rimtai. Jo kuriamas elektromobilis eO PP03 yra pasiekia 1367 AG. Drive eO kompanijoje ruošiamas elektromobilis turi net šešis motorus, kuriuos maitina 50 kWh talpos ličio jonų akumuliatoriai. Skelbiama, kad naujas variklių parinkimas ir išdėstymas leido pastebimai sumažinti bendrąją elektromobilio masę. Latviai patys kuria elektros motorų valdymo blokus, kurie paprastai yra vienas sudėtingiausių ir brangiausių elektromobilių komponentų.

Pasitelkę patyrusio piloto pagalbą, kaimynai ketina nesitenkinti pergale elektromobilių įskaitoje, o siekti absoliutaus lenktynių nugalėtojo titulo. Millenas tikina turintis vilčių „tilpti“ į devynių minučių ribą. Praėjusiais metais tokio rezultato būtų pakakę absoliučiai pergalei. Pernai nugalėtoju tapęs Romainas Diumas trasą įveikė per 9 min. 05.801 sek. Tuo tarpu antrąjį ir trečiąjį geriausią rezultatą pasiekė Mitsubishi MiEV Evolution III elektromobiliais važiavę Gregas Tracy ir Hiroshi Masuoka. Elektromobilių sėkmę paaiškina ne tik itin sparčiai tobulėjančios technologijos. Kylant į kalnus, vidaus degimo varikliai praranda didelę dalį savo galios. Tuo tarpu elektromobiliai neturi tokios problemos.

eO PP03 dabar tebėra ruošiamas, o jau gegužę bus pradėti jo bandymai.

Pikes Peak lenktynės yra antros seniausios automobilių lenktynės JAV. Jos vyksta 20 kilometrų ilgio trasoje, kurioje skaičiuojami 156 posūkiai. Trasos startas yra 2 862 metrų virš jūros lygio, o finišas – 4 301 metro aukštyje.

delfi.lt informacija

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code