Naujienos > Lietuvoje aušta elektromobilių era

Lietuvoje aušta elektromobilių era

Posted by admin on November 10, 2010

elektromobiliu_svente8.jpg

Su pirmuoju Lietuvoje perdirbtu ir užregistruotu automobiliuuž 9 litus jo savininkas, Mindaugas Milašauskas, gali nuvažiuoti 100 kilometrų, rašo laikraštis „Ekonomika.lt“. Akumuliatorius įkraunamas 8 valandoms, o pakrauti jį galima per 4 valandas. Tačiau, kaip pažymi laikraštis, M.Milašauskas turi naujų ambicijų: „Gal dar iki 2020 metų pabaigos man pavyks baigti elektrinę sistemą, kurią kiekvienas galėtų nusipirkti. Įmontavus tokią sistemą automobilis paprastai ir greitai taptų elektromobiliu. Kiek teko domėtis, pasaulyje dar nėra taip lengvai ir greitai montuojamos automobiliams skirtos elektrinės įrangos“, – laikraščiui sakė elektromobilių fanas.

Šiuo metu jis padeda Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentams, klubo „Alternatyvus transportas“ įkūrėjams. Planuojama, kad jau 2011 metų pavasarį Leituvos keliais riedės dar vienas elektromobilis.

„M.Milašauskas mums paskolino savo sistemą, tačiau mes viską kuriame ir darome patys, – „Ekonomika.lt“ pasakojo studentas ir „Alternatyvaus transporto“ klubo įkūrėjas Karolis Beniulis. – Siekiame sukurti dar geresnę elektromobilio sistemą. Džiaugiamės, kad jau dabar sulaukiame pagalbos ir susidomėjimo. Pradėjome nuo 200 litų, juos gavome iš VGTU studentų skatinimo fondo“.

Planuojama, kad elektromobilio prototipas „Lotus 7“ kainuos apie 16 tūkst. litų.

Savo ruožtu Lietuvos elektromobilių asociacijos direktorius Vaidotas Lašas pažymi, kad Lietuvoje kurti elektromobilių rinką sąlygos labai geros. „Lietuva gali būti tarp lyderių, – įsitikinęs V.Lašas. – Gyvename puikioje šalyje, kurios klimatas, paviršius yra puikūs. Galime išbandyti elektromobilius įvairiais metų laikais. Žmonės čia nėra nusiteikę priešiškai, gal labiau abejoja tokio verslo sėkme“.

Emobility.lt informacija

Comments:

Posted by as on
abejoju ar musu klimatas yra puikus elektromobiliams. na nebent tik bandyti :D kokiu bateriju kiekiu reikia kad nuvaziuot bent 100km, ir kiek is to simto galima nuvaziuot ziema tarkim prie vidutines temperaturos -12, kai reikia ne tik su sviesom vaziuot bet ir sildytis, o ir akumuliatoriai nebe tie kur pagrinde matuojami prie +25.

buvau uzsideges pasigaminti elektromobili, bet tokio perdarimo kainos o ir praktiskumas atgraso
Posted by Cherlin on
That's more than seinslbe! That's a great post!
Posted by eiqqnr on
SNXyFy tdpyqusptubk
Posted by ojhfpgdxaw on
HVKAY7 , [url=http://eibyjcutckuh.com/]eibyjcutckuh[/url], [link=http://wbcljawhpmmb.com/]wbcljawhpmmb[/link], http://zmlmbhipqpsi.com/
Posted by hvwfeq on
eU6grv hvtiqjmqsmag
Posted by rpxguev on
j9zheN , [url=http://ipwfcfsigecn.com/]ipwfcfsigecn[/url], [link=http://rzfemhnghlmx.com/]rzfemhnghlmx[/link], http://xqshddtfysht.com/
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code