Naujienos > Lietuvoje elektromobilių evoliucija bręsta tyliai

Lietuvoje elektromobilių evoliucija bręsta tyliai

Posted by admin on September 17, 2010

nissan-leaf1_DEBTB_24429.jpg

Ateinantys 2011-ieji – istoriniai metai automobilių pramonėje. Tai – laikas, kai į pasaulio kelius išriedės šimtai tūkstančių serijiniu būdu gaminamų elektromobilių. Ar Lietuva pasiruošusi revoliucijai? „Nissan Leaf”, „Renault Fluence Z E”, „Opel Ampera”, „Mitsubishi iMiev”. Kai kurie šių automobilių jau rieda konvejeriais. Kiti masiškai plūstelės į gatves jau kitąmet. Kuo jie ypatingi? Tai pirmieji serijiniu būdu gaminsiami elektromobiliai.

Šiandien visame pasaulyje apie juos kalbama tiek daug ir taip garsiai, kad nebekyla abejonių apie artimiausias automobilių pramonės tendencijas.

Lietuvoje kol kas tylu. Šalies statistika negailestinga – vidutinis automobilio amžius Lietuvoje – net 14 metų, o didžiąją elektra varomų transporto priemonių dalį šalyje sudaro troleibusai.

Pirkti skatina „premijos”

Vis dėlto automobilių pardavėjai šalyje net neabejoja, kad beveik visus minėtus elektromobilius Lietuvoje bus galima apžiūrėti ir išbandyti jau kitąmet. Ir greičiausiai nekils rūpesčių jų įsigyti. Tik ar atsiras pirkėjų?

Iki šiol svarstomos tik teorinės galimybės šalyje įrengti vieną kitą elektromobilių įkrovimo stotelę, o apie jokias dotacijas ekologiškų transporto priemonių pirkėjams net nekalbama.

Dažnam europiečiui įsigyti elektromobilį nebus didelė problema vien jau todėl, kad pirkdamas ekologišką mašiną jis greičiausiai gaus savotišką „premiją” iš valstybės arba išvengs drakoniškų automobilio registracijos ar taršos mokesčių.

Ketina pristatyti ir lietuviams

„Nematau jokių kliūčių, kodėl serijiniu būdu gaminami „Opel Ampera” ir „Chevrolet Volt” neturėtų atkeliauti ir į mūsų salonus. Vienintelis trukdis – kaina.

Mums ji dar nežinoma, bet tos sumos, kurios buvo anonsuotos kitoms šalims, yra gana didelės – per 100 tūkst. litų”, – tvirtino bendrovės „Vilniaus žaibo ratas” komercijos direktorius Vilandas Burnys.

V.Burnio nuomone, Vakaruose šie automobiliai gali paplisti labai greitai. Vien dėl valstybės dotacijų ten kainų skirtumas tarp elektra varomų ir įprastų automobilių nebus toks didelis, tad tai bus tik pasirinkimo reikalas.

Lietuva dar nėra subrendusi elektromobilių plėtrai.

„Juk vidutinis automobilio amžius Lietuvoje – 14 metų. Pirmiau reikia paskatinti žmones pirkti tiesiog naujesnius mažiau teršiančius automobilius”, – sakė V.Burnys.

Kaina – sunkiai įkandama

Bendrovės „Fakto autocentras” rinkodaros vadovas Mindaugas Plukys tikino, kad lietuviai domisi automobilių naujienomis ir neretai salone klausia, kada galės Lietuvoje išbandyti tikrą elektromobilį.

„Nissan Leaf” bus vienas pirmųjų elektromobilių, masiškai išriedėsiančių į gatves. Tiesa, pirmiausia ten, kur tikimasi didžiausios prekybos jais – Didžiojoje Britanijoje ir Portugalijoje.

„Šių automobilių kaina yra tarsi prabangių limuzinų – per 100 tūkst. litų.

O iš esmės tai – kompaktinės klasės automobilis. Tokie Lietuvoje įprastai parduodami už 30–40 tūkst. litų.

Pavyzdžiui, britui, 30 tūkst. svarų sterlingų yra labiau įkandama suma atsižvelgiant į jų atlyginimų lygį. Be to, ten valstybės dotacija gali sudaryti kone penktadalį automobilio vertės”, – aiškino M.Plukys.

Lauks, kol mašinos atpigs

„Mes jau buvome į Lietuvą atvežę „Mitsubishi iMiev” prototipą. Nematome jokių trukdžių prekiauti elektromobiliais, tačiau tai susiję su pirkėjų potencialu.

Manau, kad daug kas priklausys nuo elektromobilių populiarumo Europos valstybėse. Jeigu jų paklausa bus didelė, išaugs gamyba, o tai leis sumažinti kainą. Tuomet šie automobiliai taps įperkami ir mūsų šalyje”, – įsitikinęs bendrovės „Inchcape Motors” rinkodaros ir ryšių su klientais vadovas Baltijos šalims Justas Nekrošius.

Vis dėlto jis mano, kad šiuo metu elektromobiliams rodomas dėmesys yra per didelis. Garsiais reklaminiais šūkiais gamintojai mėgina atkreipti visų pirkėjų dėmesį, nors elektromobiliai toli gražu nėra ir kitąmet nebus perkamiausias gaminys.

„Ir Lietuvoje labai svarbu garsiai kalbėti apie naujoves, parodyti jas žmonėms – vien dėl to verta į saloną atsivežti elektromobilį. Kuo klientai labiau išprusę, tuo solidesnis jų pasirinkimas – jie pradeda vertinti ne tik automobilio kainą, bet ir taršą, saugumą”, – aiškino J.Nekrošius.

Bendradarbiauja su miestais

„Renault-Nissan” susivienijimas rengtis elektromobilių erai pradėjo neužsidaręs savo gamyklose. Koncernas pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Turkijos, Kanados, Izraelio miestais, kuriuose bus sukurta elektromobiliams eksploatuoti reikalinga infrastruktūra.

Į tokias šalis kaip Lietuva elektromobiliai atkeliaus gerokai vėluodami vien todėl, kad gamintojai visus savo pajėgumus pirmiausia skirs toms šalims, kurios jau pasirengusios priimti elektromobilius.

Bendrovės „Sostena” „Renault” padalinio vadovas Egidijus Gončiarovas svarstė, kad elektromobiliai skirtingose šalyse paplis nevienodai.

„Pavyzdžiui, atominės energetikos šalis Prancūzija turi elektros perteklių ir ten naktinis elektros tarifas yra labai mažas. Lietuva šio privalumo nebeturi.

Kitas aspektas – valstybės dotacijos. Be piniginės paramos elektromobiliai yra labai brangūs. Mūsų šalyje nėra nė vieno sverto, kuris skatintų įsigyti mažiau aplinką teršiančias transporto priemones.

Todėl Lietuvoje elektromobilius gali įsigyti tik turtingi entuziastai ar įmonės, kurioms socialiai atsakingas įvaizdis yra labai svarbus”, – sakė E.Gončiarovas.

Į „Sostenos” salonus kitąmet turėtų atkeliauti elektra varomas „Renault Fluence Z.E.”.

Atsiras įkrovimo stotelių

Kiek elektromobilių galėtų būti parduota Lietuvoje, pardavėjai nedrįsta prognozuoti. Ypač dabar, kai apskritai sunku rasti naujo automobilio pirkėją.

Kita vertus, šalyje, „Regitros” duomenimis, iš viso jau įregistruota 800 hibridinių automobilių – daugiausia „Toyota” ir „Lexus” markės. Taigi naujos technologijos pirkėjus domina.

Nors visi elektromobiliai bus pritaikyti įkrauti juos savininko namuose iš įprasto elektros tinklo, ne mažiau svarbi ir viešoji automobilių įkrovimo stotelių infrastruktūra. Įsivaizduokite, jeigu šalyje nebūtų degalinių, kiek vairuotojų drįstų išsiruošti į ilgesnę kelionę.

Pagrindinis elektromobilių trūkumas – jų įveikiamas atstumas su įkrautomis baterijomis. Serijiniu būdu gaminamų modelių baterijos išlaikys iki 150 km.

„Esame pasirengę diegti elektromobilių įkrovimo stoteles.

Bet dar yra daug dalykų, kuriuos reikia suderinti.

Diskutuojame su prekybos centrais, viešbučiais, savivaldybėmis apie galimybes įdiegti bent pavyzdinius prietaisus.

Visiškai realu, kad kitais metais įrengsime vieną ar kelias pavyzdines tokių automobilių įkrovimo stoteles”, – tvirtino bendrovės „Rittal” pardavimo vadovas Vytautas Būbelis.

O kol kas labiau tikėtina, kad pirmuosius elektromobilius pamatysime stovinčius arčiau pravertų biuro langų ir iki jų drieksis įprastas ilgintuvo laidas.

Valdininkų planai – rožinės svajos

Petras Ignotas

Lietuvos autoverslininkų asociacijos prezidentas

„Valdininkų deklaracijos ir pažadai, kad Lietuvoje elektromobilių dalis bus tokia pat kaip Europoje – iki 2020 metų pasieks 3–10 proc. – yra rožinės svajos.

Kam kalbėti apie elektromobilius, kai apskritai Lietuvos transporto priemonių parko tendencijos nekelia optimizmo. Vidutinis automobilio amžius Lietuvoje – 14 metų. Ir jie dar sensta, o valstybė nedaro nieko, kad automobilių parkas būtų atnaujintas.

Europos vyriausybės imasi įvairių priemonių, kad tik paskatintų vairuotojus pirkti ekologiškas, mažiau aplinką teršiančias transporto priemones. O Lietuvoje Energetikos ministerijos valdininkai pareiškė, kad hibridiniai automobiliai neturi nieko bendra su atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

Atrodo, kad gyvename viduramžiais. Valdininkai neturi supratimo apie naujausias technologijas šiuolaikiniuose automobiliuose, apie tai, kokia nauda iš to valstybei.

Lietuva jau seniai yra tapusi naudotų automobilių centru Europoje. Iš to gyvena ištisi miestai. Gal tai ir yra bėda, nes tai – didžiulės ir įtakingos struktūros, kurias politikai bijo nuskriausti.”

Apie skatinimą kalbėti dar anksti

Rolandas Bražinskas

Susisiekimo ministro patarėjas

„Negaliu sutikti, kad Vyriausybė nieko nedaro skatindama ekologiškų transporto priemonių plėtrą. Šią vasarą surengėme konferenciją apie elektromobilių perspektyvas Lietuvoje.

Pas mus apie skatinimą kalbėti dar anksti. Pirmiausia reikia sudaryti sąlygas elektromobiliams atsirasti.

Šiuo metu daugiausia pastangų dedame tam, kad atitinkamos institucijos būtų pasirengusios priimti naujoves – kad iš karto būtų pasirūpinta naujų elektromobilių atitikties sertifikatais, supaprastintos sąlygos įregistruoti įprastus automobilius, perdirbtus į varomus elektra, kad atsirastų atitinkami įkrovimo stotelių standartai ar reikalavimai.

Darome viską, kad kai tik elektromobiliai atkeliaus į Lietuvą, nekiltų problemų juos registruoti ir jais naudotis.

Be to, Lietuva iki šiol automobilių savininkams netaiko jokių su tarša susijusių mokesčių. Tokie mokesčiai daugelyje Europos šalių egzistuoja. Ateity jie vis tiek atsiras, o ekologiškų transporto priemonių, tarp jų ir elektromobilių, savininkai jo išvengs. O tai jau būtų parama.”

 

www.lrytas.lt  informacija

Comments:

Posted by Quiana on
Always the best content from these prodigious wreirts.
Posted by fetefac on
MqAVTc kqddpdrhogzz
Posted by agranrsmelf on
peQZGc , [url=http://xxmtjplddnej.com/]xxmtjplddnej[/url], [link=http://ackqvyvxmbma.com/]ackqvyvxmbma[/link], http://gtsdzybzwdfk.com/
Posted by scyconr on
X2cB6G cyhqdsivjyiq
Posted by inevxdqkudu on
J86sm8 , [url=http://wugfwltnvkah.com/]wugfwltnvkah[/url], [link=http://iclleqydoyrv.com/]iclleqydoyrv[/link], http://wgirdymvatwd.com/
Posted by Hotel Transsilvanien 3 - Ein Monster Urlaub ganzes Film online anschauen on
Ganzer Film Skyscraper 2018 Complete Stream Deutsch HD
https://www.sphere.social/hello/events/view/3699


El Rascacielos Completa DVD MEGA LATINO 2018 online Hd
https://www.sphere.social/hello/events/view/3701VER El Rascacielos (2018) Online Película Completa en Español
https://www.sphere.social/hello/events/view/3703[VER~Film™] El Rascacielos Pelicula online Completa HD Gratis
https://www.sphere.social/hello/events/view/3705


Skyscraper Film En Entier Streaming entièrement en Français gratuit VF
https://www.sphere.social/hello/events/view/3711

ReGaRDer!™ Skyscraper [Film!2018] Streaming VF Complet
https://www.sphere.social/hello/events/view/3717

Film-Regarder! [Skyscraper] Streaming VF Gratuit [Youwatch]
https://www.sphere.social/hello/events/view/3718


[Ganzer|Film] 'Skyscraper' 2018 Stream Deutsch HD Komplett
https://www.sphere.social/hello/events/view/3720Ganzer [Skyscraper] Complete Stream Deutsch
https://www.sphere.social/hello/events/view/3727Assistir Arranha-Céus Filme Completo Dublado Online - HD 2018
https://www.sphere.social/hello/events/view/3729
Posted by Gli Incredibili 2 gratuit on
(Online~™) El Justiciero 2 2018 online película Completa en español HD Gratis
https://www.sphere.social/hello/events/view/4962/online-el-justiciero-2-2018-online-pelicula-completa-en-espanol-hd-gra


~2018##VeR [El Justiciero 2] Completa Pelicula (2018) Online
https://www.sphere.social/hello/events/view/4964/2018-ver-el-justiciero-2-completa-pelicula-2018-online~2018:)Ver "El Justiciero 2" [2018] Pelicula Completa Online HD
https://www.sphere.social/hello/events/view/4966/2018-ver-el-justiciero-2-2018-pelicula-completa-online-hd


[!VOSTFR!]~VF Equalizer 2 Streaming Film HD Complet #[En Francais]
https://www.sphere.social/hello/events/view/4968/vostfr-vf-equalizer-2-streaming-film-hd-complet-en-francais


*[7280HD]Regarder " Equalizer 2 " (2018) en Streaming VF
https://www.sphere.social/hello/events/view/4969/7280hd-regarder-equalizer-2-2018-en-streaming-vf[^Regarder!!^] Equalizer 2 Streaming VF HD Film En Francais
https://www.sphere.social/hello/events/view/4971/regarder-equalizer-2-streaming-vf-hd-film-en-francais[@KINO™4K] The Equalizer 2 (DEUTSCH) STREAM MOVIE4K 2018
https://www.sphere.social/hello/events/view/4972/kino-4k-the-equalizer-2-deutsch-stream-movie4k-2018


[PUTLOCKER-HD] The Equalizer 2 Streaming Deutsch Film HD
https://www.sphere.social/hello/events/view/4973/putlocker-hd-the-equalizer-2-streaming-deutsch-film-hd~[[Guarda!!]] ~ The Equalizer 2 2018 Streaming ITA Film Completo Gratis
https://www.sphere.social/hello/events/view/4974/guarda-the-equalizer-2-2018-streaming-ita-film-completo-gratis


-AssIstiR^)) O Protetor 2 (Filme,™ #2018) Gratis Online Completo Dublado
https://www.sphere.social/hello/events/view/4975/assistir-o-protetor-2-filme-2018-gratis-online-completo-dublado
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code