Naujienos > Lietuvos televizijos eteryje startuoja laida "Pradėk nuo savęs"

Lietuvos televizijos eteryje startuoja laida "Pradėk nuo savęs"

Posted by on February 2, 2011

Vasario 6 dieną Lietuvos televizijos eteryje startuoja laida „Pradėk nuo savęs“, pristatysianti vieną svarbiausių šiandienos aktualijų – energijos taupymą.

„Šie skaičiai turėtų įkvėpti Lietuvos energetikus kuo skubiau pertvarkyti Ivano vamzdžio ūkį. Bet taip nėra. Kodėl? Bandysime aiškintis“, – sako D.Juočerytė.
„Šie skaičiai turėtų įkvėpti Lietuvos energetikus kuo skubiau pertvarkyti Ivano vamzdžio ūkį. Bet taip nėra. Kodėl? Bandysime aiškintis“, – sako D.Juočerytė.

Gavę iš kojų verčiančias sąskaitas už šildymą, vis dažniau susimąstome apie atsinaujinančius energijos išteklius, vėjo ir saulės energetiką. Ką galima pasiūlyti paprastam gyventojui ir ko pareikalauti iš valdininkų?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė specialiame interviu laidai „Pradėk nuo savęs“ sakė, kad nebegalima nematyti to, kas guli po kojomis, ir leisti didelius pinigus Rusijai už naftą ar dujas. Pasak prezidentės, būtina naudoti turimus atsinaujinančius išteklius.

Pasak laidos vedėjos Dalios Juočerytės, saulės spinduliuotės galia, pasiekianti Žemę, sudaro apie 173000 TW. Ji apie 13 tūkstančių kartų viršija kasmetinę žmonijos sunaudojamos energijos ekvivalentinę galią ir yra apie 160 kartų didesnė už visus žinomus iškasamojo kuro resursus.

2009 m. ES įrengta vėjo jėgainių galia sudarė 10,163 MW - 23 proc. daugiau, palyginti su 2008-aisiais. ES yra apie 450 energetikos įmonių, kuriose deginamos komunalinės atliekos. Jų energija šildo ir apšviečia gretimų mikrorajonų gyventojus ir įstaigas. ES parama SEBE (ekologiškos ir inovatyvios Europinės biodujų plėtros) projektui siekia 2,6 milijonų eurų, gautų iš ES regionų plėtros fondo.

„Šie skaičiai turėtų įkvėpti Lietuvos energetikus kuo skubiau pertvarkyti Ivano vamzdžio ūkį. Bet taip nėra. Kodėl? Bandysime aiškintis“, – sako D.Juočerytė.

Laidos filmavimų geografija – nuo Kinijos iki Radviliškio. Eterio laikas – sekmadienį 16.50 val. per Lietuvos televiziją.

Laida apie Vilnius CO2 Green Drive renginį, elektromobilius ir ekologiškas transporto priemones rodys Vasario 27d. 16:50 per LTV.

Nuotraukoje – „Pradėk nuo savęs“ vedėja Dalia Juočerytė

Comments:

Posted by Vygantas Mankus on
Labai gerai, kad tokia laida pasirodys eteryje. Reikia skatinti žmones vis labiau naudoti savaime atsinaujinančius energijos šaltinius. Tiesiog, kad ir paprastą savos gamybos saulės kolektrių ant namo stogo. Vasarą duoda nemokamai karštą vandenį. Pats pasigaminau ir įsitikinau, ir investicijos nedidelės tik truputėlis darbo ir idėjos. Pasisekimo jums linkiu ir idėjų. Sėkmės...
Posted by Jaylen on
Your article perfcetly shows what I needed to know, thanks!
Posted by aziruzj on
CnxE2K ndfuzsavhban
Posted by qldncp on
IQxqBg , [url=http://smkdmekislnr.com/]smkdmekislnr[/url], [link=http://wwcmvmbeovub.com/]wwcmvmbeovub[/link], http://rvskpfxaxthy.com/
Posted by tyxqynip on
cFfP4K notsqnyqifwe
Posted by vbeqvyntx on
hW0KI6 , [url=http://afqtwliyvrcm.com/]afqtwliyvrcm[/url], [link=http://gecdtyggdvhz.com/]gecdtyggdvhz[/link], http://znrcycsmgogx.com/
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code