Naujienos > Meilė elektriniams automobiliams auga – lyderių laukia iššūkiai

Meilė elektriniams automobiliams auga – lyderių laukia iššūkiai

Posted by Egle on September 29, 2016

g_527_x_250.jpg

Prieš metus visą automobilių pramonę sudrebinus „dyzelgeito“ skandalui, šiemet tarptautinėse automobilių parodose – kardinalūs pokyčiai. Spaudai duris atvėrusioje parodoje Paryžiuje dominuoja elektra varomi automobiliai ir elektromobilių koncepcijos.

Prie elektra varomų transporto priemonių populiarumo prisideda ir mažėjančios elektromobilių baterijų kainos. Šį reiškinį automobilių gamybos bendrovių vadovai bei investuotojai supranta kaip ženklą, kad automobilių pramonė pasirengusi elektromobilių revoliucijai.

Drauge tai ženklas, kad dabartiniai elektra varomų automobilių gamybos lyderiai, tokie kaip „Tesla Motors“ ir „Renault-Nissan“ aljansas tam, kad išliktų viršūnėje, turės stengtis labiau.

Kartelė aukštai

Ant naujovių bangos viršūnės – „Volkswagen“, vis dar srebiantys prisivirtą košę dėl emisijos testų rezultatų klastojimo ir besiderantys dėl bendrovei skirtų baudų mokėjimo.

Į Paryžių Vokietijos automobilių gamintojas atsigabeno ne naują elektra varomą modelį, o visą elektriniams automobiliams skirtą gamybos platformą. Ši, teigiama, turėtų padėti vokiečiams įgyvendinti išsikeltus tikslus – bendrovė 2025 m. žada parduoti 2–3 mln. elektra varomų automobilių ir tikisi turėti apie 30 skirtingų elektra varomų transporto priemonių.

„Visi akylai stebi „Volkswagen“. Šie lūkesčių kartelę iškėlė labai aukštai, – Ianą Fletcherį, konsultacinės bendrovės „IHS Automotive“ analitiką, cituoja „Reuters“. – Tokie ženklai, kaip „Tesla“, „Renault“, „Nissan“ ir toliau bus tarp pagrindinių rinkos žaidėjų, tačiau konkuruoti jiems bus kur kas sudėtingiau nei anksčiau.“

„Nissan“ elektrinį „Leaf“ išleido 2010 m., po poros metų aljanso partneris „Renault“ išleido elektrinį „Zoe“. Vis dėlto nedidelis – iki 250 km – viena įkrova nuvažiuojamas atstumas ir pigūs įprasti degalai lemia, kad kol kas rinka renkasi vidaus degimo variklius turinčius automobilius. Carlosas Ghosnas, aljanso vadovas, yra skelbęs, kad 2016 m. aljansas bus pardavęs 1,5 mln. elektromobilių. Kol kas pavyko parduoti tik 350.000 elektromobilių.

Atspindi potencialą

Anot Kristinos Church, „Barclays“ analitikės, tobulėjančios elektromobilių baterijų technologijos tarsi veidrodis atspindi ir pardavimo potencialą. Anot jos, 2025 m. elektromobilių pardavimas gali sudaryti 15% rinkos, praėjusiais metais jie sudarė vos 0,4%.

Metų pabaigoje JAV rinka sulauks 383 km viena įkrova nuvažiuojančio „Chevrolet Bolt“, Europoje šio modelio brolis „Opel Ampera-e“ pasirodys ateinančių metų pavasarį. Skelbiama, kad šie elektra varomi automobiliai kainuos kiek daugiau nei 33.000 Eur.

Thomas Neumannas, „Opel“ vadovas, pabrėžia, kad bendrovė išleis elektromobilį, prieinamą kiekvienam. Tą patį žada padaryti ir „Tesla“, tačiau „Model 3“ modelis pasirodys metais vėliau nei „General Motors“ koncerno gaminiai, be to, manoma, standartinės įrangos modelis viena įkrova nuvažiuos mažesnį atstumą nei „Model 3“.

„Kol kas „Tesla“ yra čempionė, kalbant apie elektrinius automobilius. Tačiau ilgalaikė lyderystė rinkoje – tikrai nėra garantuota. Tradicinių automobilių gamintojai susidūrimui su ateities mobilumo tendencijomis yra pasirengę geriau, nei daugelis tikisi“, – sako p. Church.

Pristatys elektrinių

Paryžiaus automobilių parodoje „Renault“ parodys ilgesnius nuotolius nuvažiuoti gebantį „Zoe“ modelį. Pastarasis galės įveikti beveik tokį patį atstumą, kokį ir „Chevrolet Bolt“.

Vokietijos „Daimler“ neslepia, kad žada konkuruoti su „Tesla Motors“. Bendrovė Paryžiaus automobilių parodoje pristatys vieną elektrinį modelį ir, anot šaltinių, atskleis dar bent devynių elektra varomų transporto priemonių gamybos planus.

Tiesa, naujienų turi ne visi automobilių gamintojai. Pavyzdžiui, BMW valdybos nariai į Paryžių neužsuks, mat turi peržiūrėti planus, susijusius su elektrinių automobilių gamyba. Tarp planuojamų – ne tik ilgesnį atstumą nuvažiuojantis elektrinis „i3“, bet ir, pavyzdžiui, elektra varomas „Mini“.

Į Paryžių ir Prancūziją, po „dyzelgeito“ skandalo ypač entuziastingai žvelgiančią į elektra varomas transporto priemones, neatvyksta „Volvo“ ir „Ford“ gamintojai.

Prancūzų entuziazmą, kalbant apie elektra varomas transporto priemones, rodo ir prieš pat tarptautinės automobilių parodos atidarymą surengtas didžiausias kada nors buvęs „dienos be automobilio“ minėjimas. Automobiliai buvo išginti iš dešiniojo Senos upės kranto, žinomo kaip viena iš Paryžiaus eismo arterijų.

Šiemet tarptautinėje automobilių parodoje Paryžiuje laukiama 1,25 mln. žiūrovų bei tikimasi 65 naujų automobilių modelių premjerų.

www.vz.lt informacija

Comments:

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code