Naujienos > Vilniuje pradeda veikti elektromobilių nuomos tinklas

Vilniuje pradeda veikti elektromobilių nuomos tinklas

Posted by Egle on May 15, 2015

Automobilių dalinimosi paslauga „CityBee“ savo parką papildė naujais elektromobiliais, dėl kurių sostinės gyventojai ir miesto svečiai galės išbandyti aplinkai draugišką keliavimo būdą.

vilniuje-pirma-saules-energijos-ikrovimo-stotele-elektromobiliams-67893714_527_x_348.jpg

Penkis naujus „BMW i3“ elektromobilius „CityBee“ klientai ras specialiose „CityBee“ įkrovimo stotelėse prie Vilniaus miesto savivaldybės, Domininkonų gatvėje esančioje „Unipark“ stovėjimo aikštelėje ir prie automobilių salono „Krasta Auto“.

„Lietuvoje kaip ir Europoje šiuo metu daug kalbama apie elektra varomas transporto priemones – visi sutinka, kad elektromobiliai yra mūsų ateitis, tačiau pirmieji žingsniai žengiami vis dar nedrąsiai, todėl džiaugiamės, kad privatus verslas investuoja ir padeda Vilniui tapti „žalesniu“ miestu. „CityBee“ pradėjus teikti elektromobilių dalinimosi paslaugą Vilnius tampa viena pirmųjų Europos sostinių, kurioje veikia vieša elektromobilių nuomos paslauga. Neabejotinai elektromobiliai yra Vilniaus ateitis, todėl sostinės savivaldybė siekia, ateityje iš viso atsirastų nuo 20 iki 60 elektromobilių krovos stotelių. Planuojame skelbti konkursą, kurio dėka elektromobilių keitimosi sistemos punktai būtų pritaikomi elektromobilių krovimui“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Europos miestams kenčiant nuo didelių transporto spūsčių ir CO2 kiekio, Europos komisija didelį dėmesį skiria priemonėms, kurios galėtų sumažinti miestų taršą. Vienas iš efektyviausių būdų tai padaryti yra elektra varomos transporto priemonės. Tačiau susiduriama su užburto rato problema: dėl neišvystytos infrastruktūros gyventojams elektromobiliai kol kas yra per brangus malonumas, o Europos miestai negali aktyviai investuoti į įkrovimo stotelių plėtrą, nes nėra kritinės masės vartotojų.

„Kaip rodo pasaulinė praktika, efektyviausiai elektromobilius į miestą gali atvesti automobilių dalinimosi paslaugos. Tokios paslaugas teikiančios bendrovės kaip „CityBee“ jau turi vartotojų ratą, mieste sukurtą stotelių tinklą ir automobilius. Taigi palaipsniui į automobilių parką įvedant elektromobilius ir investuojant į krovimo stotelių tinklą miestiečiai gali susipažinti su elektromobiliais ir juos naudoti už nedidelę kainą,“ – sako „CityBee“ direktorius Aurimas Drūtys. 

Kaip ir su degalais varomais „CityBee“ automobiliais klientas galės elektromobilį pasiimti iš įkrovimo stotelės ir keliauti nesirūpindamas automobilio eksploatacija. Elektromobilis laukdamas naujo savo vairuotojo įkrovimo stotelėje pasikraus, todėl tikimasi, kad jų naudojimas bus dar intensyvesnis nei degalais varomų „CityBee“ automobilių.

Elektromobiliai visiškai pakeis degalais varomus automobilius

„CityBee“ sekdama kitų Europos automobilių dalinimosi bendrovių patirtimi ateityje planuoja išplėsti ne tik elektromobilių įkrovimo stotelių, bet ir pačių automobilių kiekį.

„Ruošdamiesi elektromobilių startui pamatėme didelį visuomenės susidomėjimą šiomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis. Džiaugiamės, kad gyventojai besinaudojantys automobilių dalinimosi paslauga galės išbandyti ir įvertinti elektromobilius kaip dar vieną miesto transporto priemonę. Mes ir toliau stengsimės atsižvelgti į vartotojų poreikius ir teikti prieinamas, patogias bei miestui draugiškas paslaugas. Todėl planuojame toliau plėsti elektromobilių ir jų krovimo stotelių tinklą. Tikimės, kad su Vilniaus savivaldybės pagalba ateityje mūsų sostinė bus viena pirmųjų Europoje turinti patogią automobilių dalinimosi paslaugą su 100 proc. elektromobilių parku“, – teigia A. Drūtys.

www.delfi.lt informacija

Comments:

Posted by Gump on
Essays like this are so important to brindeaong people's horizons.
Posted by Julz on
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or soehtming. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is excellent blog. An excellent read. I will definitely be back. http://wytypmbw.com [url=http://eeuaxizs.com]eeuaxizs[/url] [link=http://benpjxi.com]benpjxi[/link]
Posted by Leatrice on
With poor credit it’s unlikely that you’ll be able to get any type of loan. You’ll have to improve your credit before a lender will approve you. But you do have some options. Here are the fastest ways to raise your credit score: moacpgirl.quickanddirtytiys.com/rnise-credit-seore-fast.aspx
Posted by Christiana on
ty si kus vola :)) ja by som to uz viac krat neriskovala, predsa len s mozgom v miesku to zas neni az taka sranda mat rovno pri tomto organe zavrtany potencialny zdroj nakazy..boha to co za verifikator? clovek unaveny a este aj pismenka odkreslovat? spbmanoohom.. http://mnbgynlgals.com [url=http://mawrcg.com]mawrcg[/url] [link=http://qfkbyifb.com]qfkbyifb[/link]
Leave a Reply



(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code