Naujienos > Vilnius CO2 Drive

Vilnius CO2 Drive

Posted by admin on October 18, 2010

vilnius-new-CO2-map-oval.jpg

 Tarptautinis renginys „CO2 Green Drive“, skelbiantis žaliojo transporto idėją, pirmą kartą buvo surengtas 2008 metais Danijos sostinėje Kopenhagoje. Jo iniciatoriai ir rengėjai buvo menininkas Jacob Fuglsang Mikkelsen ir Danijos kultūros institutas. Po sėkmingo elektromobilių starto Kopenhagoje, o vėliau ir kituose miestuose – Roskildėje, Milane bei Rygoje – „Žaliasis paradas“ atkeliauja į Vilnių!

Kaip praneša renginio organizatoriai, spalio 23 dieną į Vilniaus rotušės aikštę atriedės patys naujausi ir įspūdingiausi elektromobiliai, ekologiško maisto virtuvė, žaliojo dizaino vagonėlis, ekolaboratorija bei ekovairavimo mokykla ir net – troleibusas!

Žaliojo parado metu elektromobiliai pajudės Vilniaus senamiesčio ir centro gatvėmis iš anksto numatytu maršrutu, į kurį pažvelgę iš viršaus, išvystume užrašą „CO2“. Elektromobilių piešiamą CO2 maršrutą, GPS sistemos pagalba, bus galima gyvai stebėti dideliame ekrane Rotušės aikštėje ir projekto interneto svetainėje.

Elektromobiliams riedant sostinės gatvėmis, vyks geriausios nuotraukos konkursas. Jo metu kiekvienas, įamžinęs žaliojo parado akimirką ir atvykęs su šia nuotrauka atgal į Rotušės aikštę, galės laimėti išskirtinius renginio prizus.

 „Vilnius CO2 Green Drive“ – tai renginys, dėl kurio verta spalio 23-ąją susitikti rotušės aikštėje ir pamatyti tai, apie ką galbūt nesate net negirdėję. Pavyzdžiui, pirmuosius lietuviškus elektromobilius!

 Tapkite įsimintino žaliojo judėjimo dalimi! Nes iš Vilniaus žaliasis paradas pajudės į kitus pasaulio miestus: Milaną (antrą kartą), Niujorką, Los Andželą, Taliną ir San Paulą.

Renginio programa

2010 m. spalio 20 d.
12:00 Spaudos konferencija Rotušės aikštėje

2010 m. spalio 21 d.
19:30 Dokumentinio filmo „Kas nužudė elektromobilį“ (“Who Killed the Electric Car?”) peržiūra.
Rež. ChrisPane, 92 min., anglų k., 2006 m.
Kino teatras „Pasaka“ (Šv. Ignoto 3/4, Vilnius).
Įėjimas: nemokamas

•1996 metais elektromobiliai sėkmingai pradėjo važinėti Kalifornijos gatvėmis. Jie buvo tylūs ir greiti, nekenkė aplinkai ir važiavo nenaudodami degalų. Laimingieji elektromobilių turėtojai nebūtų šių transporto priemonių iškeitę į nieką kita.Po dešimties metų, visi elektromobiliai buvo sunaikinti. Kas nutiko – ar tai buvo vartotojų pasyvumas ar gerai suplanuota konspiracija?

•Šis dokumentinis filmas nuosekliai atskleidžia „General Motors“ elektromobilio EV-1 gimimą ir jų mistinę mirtį Arizonos dykumose. Filmo kūrėjas Chris Paine pasakoja įtikinančią istoriją apie tai, kas išties nutiko kai garsas apie elektromobilių populiarumą pasklido po valdžios ir didžiųjų verslo magnatų koridorius.

 2010 m. spalio 22 d.

 Tarptautinė konferencija ir debatai apie Lietuvos elektromobilių ateitį
Vieta: Vilniaus miesto savivaldybė.
Įėjimas: su pakvietimais.

2010 m. spalio 23 d.
Vilniaus Rotušės aikštė
12:00 Oficialus „Vilnius CO2 Green Drive“ atidarymas

•Iš Lietuvos ir viso pasaulio atvykusių naujausių ir įdomiausių elektrinių, hibridinių ir žalios linijos automobilių bei kitų CO2 draugiškų transporto priemonių paroda.
•Eko ralio startas: apie 30-40 degalais varomų automobilių varžysis ne dėl greičio, bet stengiantis važiuoti naudojant kuo mažiau degalų.
•Žaliąjį restoraną pristato „Jalta“: virtuvės paslaptys ir netikėti receptai, ką galima pagaminti iš sezoninių daržovių bei kitų Lietuvoje augančių produktų. Neeksportuojame – neteršiame aplinkos.
•Eko dizainą pristato „Daiktų viešbutis“: naujausi aplinkai draugiški dizainerių sukurti daiktai ir ne tik.
•Kaip atrodo 100 kg CO2? Atsakymą ruošia Europos Komisijos informacijos centras.
•Eco Drive akademiją pristato „Auto Bild“: nemokamos vairavimo pamokos, kaip važiuoti ir taupyti ne tik jūsų pinigus, bet ir degalus. Ateik ir išbandyk savo jėgas naujuoju Fiat 500. Laimėtojų laukia prizai.

Specialiai vaikams:
•„Vilniaus troleibusai“: ateik ir aplankyk naujausią elektra varomą troleibusą ir kartu su draugais nupiešk ateities miesto transporto priemonę. Žaliąsias pramogas bei žaidimus pristato „Artoteka“: ateik ir su čia jau laukiančiais pagalbininkais nulipdyk lėlę ant piršto, nupiešk ateities mašiną bei sukurt visada skriejantį aitvarą.
•Dalyvauk konkursuose ir laimėk prizus. Interaktyvių kompiuterinių žaidimų palapinė, kurią pristato www.ElektroMagija.lt
•Radijo bangomis kontroliuojamų mašinų varžybos, kurios sužavės ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Galbūt tos mašinytės ir mažos, bet žvėriškai galingos!

13:00 Paskelbiami renginio ir internete vykusių konkursų nugalėtojai
14:00 Žaliojo parado „Vilnius CO2 Green Drive“ pradžia

 •Aikštės svečiai TEO ekrane galės stebėti didžiulį virtualų čia ir dabar kuriamą CO2 ženklą, kurį pieš Vilniaus gatvėmis riedantis elektromobilių ir CO2 draugiškų transporto priemonių paradas.
•Žaliojo parado metu vyksiantis fotokonkursas:
•Kiekvienas, nufotografavęs žaliojo parado dalyvius, važiuojančius gatvėmis, gali dalyvauti fotokonkurse bei laimėti rėmėjų įsteigtus prizus!

Taisykės ir kaip dalyvauti konkurse:
1.Nufotografuok žaliąjį paradą.
2.Dar nesibaigus renginiui atvyk į Rotušės aikštę ir „nukrauk“ nuotraukas ten stovinčiame TEObuse ARBA įdėk nuotrauką mūsų Facebook grupėje „Vilnius CO2 Green Drive (October 23, 2010)“.
3.Pažymėk save nuotraukoje.
4.Paragink draugus balsuoti už tave, spaudžiant mygtuką „patinka“.

Fotokonkurso taisyklės:
•Jokių taisyklių! Kiekvienas gali dalyvauti!
•Nuotraukų skaičius neribojimas, bet atsimink, kad laimės tas, kas surinks daugiausiai „Facebook“ narių „patinka“;
•Fotokonkurso pabaiga – spalio 30 d. vidudienis;
•Nuotrauka, surinkusi daugiausiai „patinka“, laimės pagrindį konkurso prizą!

15:00 Oficialus „Vilnius CO2 žaliojo parado“ finišas

•Įspūdingas elektromobilių ir kitų CO2 draugiškų transporto priemonių sugrįžimas ir neeilinis madų šou – kiekvienas automobilis užvažiuos ant specialaus podiumo, o automobilių savininkai atskleis, kuo būtent jų mašina yra pati geriausia. Po pasirodymo visi galės apžiūrėti automobilius ir pabendrauti su jų savininkais.

Maironio gatvė

 16:00 Oficialus „Eko ralio“ finišas
•Apie 30–40 degalais varomų mašinų sugrįš į Rotušės aikštę. Išgirskite sumaniausius triukus ir patarimus, kaip vairuoti neteršiant aplinkos ir taupant pinigus degalams.
16:15 Renginys perkėlimas iš Rotušės aikštės į Maironio gatvę
•Sekite TESLA ir LYNX (vienus greičiausių elektromobilių pasaulyje) iki Maironio gatvės, kur jau vyksta pasiruošimas lenktynėms

16:30 Oficialus lenktynių atidarymas

•Savo akimis pamatyk greičiausią elektromobilį lenktyniaujant su greičiausiu degalais varomu automobiliu.

19:00 Priėmimas (Įėjimas su pakvietimais). Vieta bus paskelbta vėliau

 20:00 After party vakarėlis. Vieta bus paskelbta vėliau

 Emobility.lt informacija

Comments:

Posted by Ally on
It's about time sonmoee wrote about this.
Posted by zjrgtm on
ITaxzl vnghrkqtxdwz
Posted by arvwnaucv on
nDXtnP lfrmcodfslfw
Posted by jbixiz on
VEk4Oa ogudnzaboayy
Posted by pmyaafclvua on
XF299v , [url=http://qreedpkcthuu.com/]qreedpkcthuu[/url], [link=http://nrpkkrunatyu.com/]nrpkkrunatyu[/link], http://mazacacrrnno.com/
Posted by bpwtwxbhco on
Xdo4QP anrkmmwgdqre
Posted by imhuzl on
tYyyw1 , [url=http://ywlkwpjihead.com/]ywlkwpjihead[/url], [link=http://telddyyhebfc.com/]telddyyhebfc[/link], http://bsogmcynowhb.com/
Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)

Please type the letters and numbers shown in the image.Captcha Code