output_cotlt8.gif

elektromobilio-nissan-leaf-bandymai-tenerifeje-5ad0cc704b226_527_x_395.jpg

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Elektromobilio „Nissan Leaf“ bandymai Tenerifėje


Kiekviena šalis savaip skatina elektromobilių plėtrą. Vienos subsidijuoja pirkimą (Norvegija, Vokietija), kitos suteikia išskirtines parkavimo ir važinėjimo miesto centre teises. Trečios nedaro nieko. Tačiau bene originaliausią būdą populiarinti elektrinius automobilius sugalvojo Austrija.

7 Comments Read full post »

Vokietijos BMW kiek anksčiau buvo užsiminę, kad maždaug ketvirtadalis visų jų gaminamų automobilių bus varomi elektra, arba turės hibridines jėgaines. Paaiškėjo, kad ne tik kasdienai skirti modeliai galės judėti ekologiškai: elektros pavarą iki 2030 m. gaus ir BMW M divizija.bmw_524_x_327.jpg

©Gamintojo nuotr.

 

11 Comments Read full post »

liio_527_x_351.jpg

©IFE nuotrauka

Daugelį metų mokslininkai silicį laikė labai perspektyvia ličio jonų baterijų medžiaga. Pagrindinė tokio mąstymo priežastis yra tai, kad naudojant silicinio anodą, baterijos talpa, lyginant su esamomis baterijomis, turėtų padidėti 10 kartų. Visgi, tai tėra teorija, kadangi realybėje vykstant įkrovimo ciklams silicis gana lengvai skyla.

 

6 Comments Read full post »

Norvegija planuoja įvesti „Tesla“ mokestį

Posted by admin on October 20, 2017

Capture_527_x_288.jpg

www.15 min.lt  šaltinis

Ne taip seniai JAV buvo pristatytas elektromobilis „Tesla Model 3“. Taip pat, nepaisant to, kad pristatymas vėl nukeltas, elektromobilių gigantas netrukus planuoja pristatyti savo pirmąjį elektrinį vilkiką.

5 Comments Read full post »

Capture_527_x_359.jpg

Prancūzijos „Renault“ atstovai į Lietuvą atsivežė elektromobilį „Zoe“. Antrosios kartos elektra varomas modelis vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 400 kilometrų.

8 Comments Read full post »

Capture_527_x_278.jpg

"Porsche" nuotr.

„Porsche“ vadovas Oliveris Blume'as atskleidė keletą naujų detalių apie naują elektromobilį „Porsche Mission E“, kuris tikrai turėtų sudrebinti prabangių sportiškų elektromobilių rinką. O juk prieš keletą metų šios Vokietijos koncerno atstovai į elektromobilių plėtrą žiūrėjo skeptiškai.

9 Comments Read full post »

 ehi_596_x_391_527_x_346.jpg

 ©Gamintojo nuotrauka

„Siemens“ koncernas pasirašė susitarimą dėl pirmos greitkelio atkarpos elektrifikavimo Vokietijoje, kuri bus skirta krovininiam transportui. Numatoma elektrifikuoti 10 km ilgio federalinio greitkelio A5 atkarpą, vedančią nuo Frankfurto oro uosto į Darmštatą. Planuojama, kad hibridinės krovininio transporto priemonės šia atkarpa galės važiuoti nuo 2018 metų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

17 Comments Read full post »

Pats laikas persėsti į elektromobilius

Posted by admin on July 19, 2017

Capture_527_x_323.jpg

 

"Respublika'" redakcijos nuotr.

Prancūzija praėjusią savaitę paskelbė, jog nuo 2040 m. šalyje bus uždrausta naudoti dyzelinu ir benzinu varomus automobilius. Norvegijos politikai susitarė orą teršiančių vidaus degimo variklių atsisakyti jau po 7 metų, to paties siekia ir olandai. Lietuvoje apie ekologiško transporto plėtrą metų metus pilstoma iš tuščio į kiaurą, valdininkai sukrunta tik užuodę europinius pinigus. O kovoje dėl milijonų sveiko proto nebelieka.

36 Comments Read full post »

15min jau rašė apie verslininko Vlado Lašo naujausią pirkinį – technologiškai pažangiausią elektromobilį, greičiausią pasaulyje krosoverį „Tesla Model X P100D“ (iki 100 km/val. – per 2,9 sek Ludicrous režimu). Su šiuo automobiliu atlikome eksperimentą: išvažiavę iš Varšuvos bandėme be papildomų įkrovų pasiekti Kauną ir įrodyti, kad ir elektromobiliu galima laisvai keliauti per Europą.

kelione-tesla-model-x-594f4aef3f5ea_527_x_404.jpg

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Kelionė „Tesla Model X“

16 Comments Read full post »

Sužinok daugiau apie elektromobilius

Posted by admin on June 12, 2017

Kviečiame Lietuvos elektromobilių asociacijos narius, bei elektromobiliais besidominčius žmones dalyvauti birželio mėnesį organizuojamuose renginiuose:

  • Birželio 15d. 16.30-19.00 val. Slėny "Santaka" vyks workshop'as "Roadmaps of E-mobility"
  • Birželio 21 d. 10.00-14.00 val. Kauno Technikos universitete vyks susitikimas-diskusija "Elektrinės transporto priemonės miestų atsinaujinančios energijos: iššūkiai Lietuvoje"

Nepraleiskit progos sudalyvauti šiose įdomiose diskusijoje. 

Renginiai nemokami!!!


Capture_529_x_748.jpg

d_529_x_712.jpg


1 Comment Read full post »

Kas septintas vairuojantis amerikietis nauju automobiliu įsivaizduoja elektromobilį, parodė atlikta apklausa. Tai reiškia, kad per ateinančius trejus–penkerius metus apie 30 mln. amerikiečių gali įsigyti po elektromobilį, informuoja autoblog.com

7 Comments Read full post »

Capture_527_x_301.jpg

Vals­ty­bės įmo­nės „Re­gi­tra“ duo­me­ni­mis, 2011 me­tais Lie­tu­vo­je bu­vo už­re­gis­truo­ti tik 4 elek­tro­mo­bi­liai, o pra­ėju­sių me­tų pa­bai­go­je jų skai­čius pri­ar­tė­jo prie 350, t. y. per pen­ke­rius me­tus jų pa­dau­gė­jo be­veik 90 kar­tų. Kas le­mia to­kį spar­tų šios „ža­lio­sios“ trans­por­to prie­mo­nės po­pu­lia­rė­ji­mą ir ko­dėl at­ei­ty­je vis dau­giau žmo­nių rink­sis ją?

9 Comments Read full post »

f_527_x_352.jpg

BMW nuotr.

  Dar senosios Vyriausybės sprendimu buvo užsibrėžtas tikslas plėtoti viešąją elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą visoje Lietuvoje, tad savivaldybės, atsižvelgdamos į šias rekomendacijas jau ėmė svarstyti, kiek ir kokio galingumo krovimo vietų reikėtų elektromobiliams jų miestuose.

9 Comments Read full post »

"Unity" švedu kuriamas miesto elektromobilis

Posted by Egle on March 1, 2017

Capture_527_x_290.jpg

www.unitisweden.com nuotrauka

Švedijos bendrovė "Uniti" kuria miesto elektromobilį. Šis futuristinio dizaino elektromobilis išsiskirs ne tik iš pažiūros kitokia išvaizda, bet ir visu automobilio valdymu. 

7 Comments Read full post »

Capture_527_x_348.jpg

Eriko Ovčarenko/ 15min nuotr.

Lietuvos savivaldybės pradeda planuoti, kur jų teritorijoje galėtų būti įrengtos vietos elektromobiliams krauti.

10 Comments Read full post »