output_cotlt8.gif

Paryžiuje – visuomeniniai elektromobiliai

Posted by Egle on February 19, 2011

6 Comments Read full post »

„Nissan Esflow“ – sportinio elektromobilio vizija

Posted by Egle on February 18, 2011

11 Comments Read full post »

5 Comments Read full post »

4 Comments Read full post »

Juodieji Londono taksi iki 2020 m. bus varomi elektra

Posted by Egle on February 17, 2011

20 Comments Read full post »

10 Comments Read full post »

Beveik visus praėjusius metus vykusį mėgėjų elektronikos konkursą „RS stipendija“ laimėjo vilnietis VGTU absolventas Šarūnas Šutavičius su savo sukonstruotu 7 kW variklio galios elektriniu motoroleriu.

Š. Šutavičius benzininį „Peugeot Jet Force 50“ motorolerį savo garaže pavertė elektriniu. Po tapimo elektriniu, motorolerio variklio galia išaugo nuo 4,5 kW iki 7 kW. Motoroleris pilnai įkraunamas iš elektros lizdo per 20-30 min. Tiesa, vienu įkrovimu su šiuo motoroleriu galima nuvažiuoti tik apie 20 km, tačiau „bandomąjį“ akumuliatorių, surinktą iš 20-ies 20 Ah talpos benrovės „A123 Systems” prizmatinių LiFePO4 celių, Š. Šutavičius ketina pakeisti nauju akumuliatoriumi, leisiančiu įveikti apie 100 km.

Savo motoroleryje vilnietis paliko didelę dalį gamyklinių detalių, tačiau pakeistas variklis, elektros instaliacija ir kt. Vietoje benzininio variklio transporto priemonėje sumontuotas trifazis elektros motoras. Tad ir vietoje degalų bako angos motoroleryje sumontuotas įkrovimo lizdas.

14309 Comments Read full post »

Baigėsi DELFI portale organizuotasbalsavimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, koks kelio ženklas turėtų nurodyti elektromobilių įkrovimo stotelės vietą. Savo nuomonę išreiškė 14 456 DELFI skaitytojai. Daugiausiai balsų – 5358 – sulaukė Kristinos Jurjonaitės darbas. 

„Lietuvos Elektromobilių Asociacija dėkoja DELFI skaitytojams už aktyviai reiškiama nuomonę – mes, kaip ir dauguma Jūsų, tikime, kad elektromobiliai pasirodys ir Lietuvos keliuose per ateinančius keletą metų, o su laiku elektromobilių mūsų gatvėse vis daugės. Svarstome įvairius scenarijus – ne tik naujų elektromobilių prekyba, tačiau ir paprastų automobilių perdarymą į elektromobilius, kurie paspartintų šį transformacijos procesą. Didesnis elektromobilių kiekis leis ne tik sumažinti taršą, bet ir važinėti ekonomiškai bei įgyti nepriklausomybę nuo importuojamų dujų ir iškastinio kuro“, – sakė Lietuvos Elektromobilių Asociacijos (LEA) prezidentas Vaidotas Lašas.

Kristinos Jurjonaitės darbas sulaukęs daugiausiai balsų delfi.lt apklausoje!
1197 Comments Read full post »

Vasario 6 dieną Lietuvos televizijos eteryje startuoja laida „Pradėk nuo savęs“, pristatysianti vieną svarbiausių šiandienos aktualijų – energijos taupymą.

„Šie skaičiai turėtų įkvėpti Lietuvos energetikus kuo skubiau pertvarkyti Ivano vamzdžio ūkį. Bet taip nėra. Kodėl? Bandysime aiškintis“, – sako D.Juočerytė.
„Šie skaičiai turėtų įkvėpti Lietuvos energetikus kuo skubiau pertvarkyti Ivano vamzdžio ūkį. Bet taip nėra. Kodėl? Bandysime aiškintis“, – sako D.Juočerytė.

Gavę iš kojų verčiančias sąskaitas už šildymą, vis dažniau susimąstome apie atsinaujinančius energijos išteklius, vėjo ir saulės energetiką. Ką galima pasiūlyti paprastam gyventojui ir ko pareikalauti iš valdininkų?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė specialiame interviu laidai „Pradėk nuo savęs“ sakė, kad nebegalima nematyti to, kas guli po kojomis, ir leisti didelius pinigus Rusijai už naftą ar dujas. Pasak prezidentės, būtina naudoti turimus atsinaujinančius išteklius.

Pasak laidos vedėjos Dalios Juočerytės, saulės spinduliuotės galia, pasiekianti Žemę, sudaro apie 173000 TW. Ji apie 13 tūkstančių kartų viršija kasmetinę žmonijos sunaudojamos energijos ekvivalentinę galią ir yra apie 160 kartų didesnė už visus žinomus iškasamojo kuro resursus.

2009 m. ES įrengta vėjo jėgainių galia sudarė 10,163 MW - 23 proc. daugiau, palyginti su 2008-aisiais. ES yra apie 450 energetikos įmonių, kuriose deginamos komunalinės atliekos. Jų energija šildo ir apšviečia gretimų mikrorajonų gyventojus ir įstaigas. ES parama SEBE (ekologiškos ir inovatyvios Europinės biodujų plėtros) projektui siekia 2,6 milijonų eurų, gautų iš ES regionų plėtros fondo.

„Šie skaičiai turėtų įkvėpti Lietuvos energetikus kuo skubiau pertvarkyti Ivano vamzdžio ūkį. Bet taip nėra. Kodėl? Bandysime aiškintis“, – sako D.Juočerytė.

Laidos filmavimų geografija – nuo Kinijos iki Radviliškio. Eterio laikas – sekmadienį 16.50 val. per Lietuvos televiziją.

Laida apie Vilnius CO2 Green Drive renginį, elektromobilius ir ekologiškas transporto priemones rodys Vasario 27d. 16:50 per LTV.

Nuotraukoje – „Pradėk nuo savęs“ vedėja Dalia Juočerytė

6 Comments Read full post »

Pirmieji serijinės gamybos elektromobiliai jau važinėja Vakarų Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) keliais, keletas elektromobilių rieda ir Lietuvos gatvėmis, tačiau kol kas pasaulyje nėra vyraujančio standarto, kaip žymėti elektromobilių įkrovimo stoteles. DELFI skaitytojai turi išskirtinę galimybę išrinkti tinkamiausią elektromobilių įkrovimo stotelių ženklą, kurį bus siūloma įtraukti į mūsų šalies Kelių eismo taisykles.

Bandomieji elektromobilių įrovimo stočių tinklai jau atsiranda įvairiuose didmiesčiuose, pavyzdžiui Londone jau dabar yra daugiau nei 100 viešų įrovimo stočių. Vis dėlto kiekviename mieste įkrovimo stotelių ženklai skiriasi.

„Pasaulinė elektromobilių industrija vis dar yra vystymosi etape – vyksta įvairūs technologiniai bandymai, renkami geriausi įrovimo būdai, baterijų technologijos. Naujausios technologijos ir elektromobiliai atsiranda įvairiose pasaulio vietose – elektromobilius kuria ne tik automobilių pramone pasižyminčios šalys – Vokietija, JAV, Japonija, bet ir automobilių pramonės istorijos neturinčios šalys – Pietų Afrikos Respublika, Indija, Kinija. Todėl pasaulyje elektromobilių žymėjimas vis dar yra labai priklausomas nuo vietinės rinkos žaidėjų, tai reiškia, kad ženklai dažniausiai ruošiami paskubomis, kai reikia pažymėti jau pastatytą pakrovimo stotelę, o plačiai paplitusio kokybiško ženklo pasaulyje vis dar nėra“, – DELFI sakė Lietuvos Elektromobilių Asociacijos (LEA) prezidentas Vaidotas Lašas.

article.jpeg

7 Comments Read full post »

Naujas britiškas GT elektromobilis

Posted by Egle on January 18, 2011

9 Comments Read full post »

13 Comments Read full post »

4 Comments Read full post »

7 Comments Read full post »

„Volvo“ demonstruoja elektromobilių gyvybingumą

Posted by Egle on January 17, 2011

9 Comments Read full post »