output_cotlt8.gif

Lietuvą pasieke pirmosios įkrovimo stotelės

Posted by admin on May 10, 2010

50174d4921ChargePoint-CityofSJ2-500x430.jpg

Pasaulį užkariaujanti elektra varomo transporto ir jo infrastruktūros plėtros tendencija pasiekė Lietuvą. Antradienį prasidedančios parodos „Balttechnika 2010“ lankytojai galės susipažinti su pirmosiomis į Lietuvą atkeliavusiomis elektro-pakrovimo stotelėmis, skirtomis elektra varomo transporto baterijoms įkrauti. Be to, žmonės galės išbandyti ir elektra varomą transporto priemonę.

„Parodoje pristatysime pasaulinės elektromobilių infrastruktūros lyderės „Coulomb Technologies“ elektro-pakrovimo stoteles ir pademonstruosime, kaip jos veikia. Taip pat siūlysime parodos lankytojams išbandyti aplinkai draugišką transporto priemonę bei patiems įvertinti jos privalumus“, – pranešime spaudai cituojamas bendrovės „Ekomobility“ vadovas Rolandas Statulevičius.

Pasak jo, bendrovės „Coulomb Technologies“ gaminamos pakrovimo stotelės „ChargePoint“ bei jose įmontuotos sumaniosios technologijos pasaulyje pripažįstamos dėl įvairių privalumų. Tarp jų – labai tikslios apskaitos, leidžiančios ne tik matyti visą, su transporto priemonės krovimu susijusią informaciją, bet ir tai, koks kiekis CO2 nebuvo išmestas į aplinką; asmeninės prieigos prie įkrovimo stotelės, apsaugančios nuo elektros energijos vagysčių; galimybės valdyti sumaniųjų elektros tinklų apkrovą ir kt.

Savo ruožtu bendrovės vadovas plėtrai Mindaugas Glinskis akcentavo, kad elektro-pakrovimo stotelės Lietuvoje žymi pasaulinės tendencijos atkeliavimą į šalį. „Lietuvoje apie elektra varomą transportą neretai kalbama kaip apie ateities transportą. Mes savo ruožtu pažymime, kad tai ne ateitis, bet dabartis. Į Lietuvą atkeliavusios elektro-pakrovimo stotelės – tai pirmasis žingsnis šios pasaulinės tendencijos įsitvirtinimui ir mūsų šalyje“, – įsitikinęs M.Glinskis.

Elektromobilių ir jų infrastruktūros plėtra Europoje ir visame pasaulyje pastaruoju metu itin sparti. Savo elektromobilius vartotojams siūlo ne tik vien tik aplinkai draugiškas transporto priemones gaminančios įmonės, kaip antai „Tesla Motors“, „Think“, „Aptera“, „Zap!“ ar „Reva“, bet ir įprastinių automobilių rinkos lyderiai – „Toyota“, „General Motors“, „Renault-Nissan“, „Mitsubishi“, „Ford“. Elektromobilių atgimimą ir neabejotiną jų įsitvirtinimą pasaulio rinkose patvirtina ir tai, kad elektromobilių konceptus pristatė ir vienų iš galingiausių bei prabangiausių automobilių gamintojai.

Europos Komisija (EK) neseniai taip pat paskelbė ketinanit remti visiems prieinamų aukštos įtampos įkrovimo stotelių tinklo kūrimą visoje Europoje. EK siekia iki 2011 m. parengti šioms stotelėms skirtus Europos saugos ir techninius standartus. Šiuo žingsniu siekiama sudaryti sąlygas, kad Europos rinkose atsirastų kuo daugiau ekologiškų automobilių.

Emobility.lt informacija

10 Comments Read full post »

Sparčiai brangstant tradiciniams degalams, šalies ministras pirmininkas Andrius Kubilius ragina ieškoti alternatyvų, viena kurių, anot jo, galėtų būti vis daugiau elektros naudoti automobilių transportui. Pasak Vyriausybės vadovo, Jungtinėse Valstijose ir Vakarų Europos šalyse daug lėšų skiriama alternatyviems energetiniams ištekliams panaudoti. Šia užsienio šalių patirtimi, esą, galėtų pasinaudoti ir Lietuva.

afv-pictures10.jpg

„Turime susitaikyti su tuo, kad degalų kainos yra lemiamos objektyviai pasaulinėje rinkoje esančios situacijos, ir tam tikrų monopolinių reiškinių didmeninėje rinkoje, akcizų politikoje nematome didelių skirtumų. Turime galvoti taip, kaip galvojama daugelyje kitų Europos ir Vakarų pasaulio valstybių, pavyzdžiui, JAV ar Olandijoje, kokią alternatyvą galime turėti nuosekliai brangstančiai naftai ir benzinui transporte? Ir viena iš alternatyvų, apie kurią labai daug rašoma ir kuri pradedama įgyvendinti daugelyje pasaulio valstybių, tai – vis daugiau elektros naudoti automobilių transporte“, – „Žinių radijui“ teigė A. Kubilius.

 

Emobility.lt informacija

5 Comments Read full post »

Elektromobiliai Europos transporto pagrindas

Posted by admin on February 10, 2010

Ūkio ministras Dainius Kreivys dalyvauja neformalioje Europos Sąjungos (ES) konkurencingumo taryboje, skirtoje elektra varomų automobilių klausimui.
Pasak ūkio ministro D. Kreivio, Lietuva remia pirmininkaujančios Ispanijos iniciatyvą diegti energetiniu požiūriu efektyvią ir aplinkosauginiu požiūriu darnią transporto sistemą. „Mūsų šalis galėtų aktyviai prisidėti prie ekologiškų automobilių iniciatyvos, dalyvaudama reikalingos infrastruktūros kūrime ar tam tikrų produktų gamyboje“,– sakė ūkio ministras D. Kreivys.

Siekdama sparčiau ir sėkmingiau įdiegti elektra varomų automobilių sistemą, Lietuva pritaria Ispanijos pasiūlymui, kad Europos Komisija turėtų parengti bendrą Europos veiksmų planą. Lietuvos manymu, plane turėtų būti numatyti finansiniai šaltiniai, elektra varomų automobilių sistemai sukurti reikalingos priemonės, eksploatavimui ir įvedimui į rinką reikalinga infrastruktūra. Valstybių narių lygmeniu galėtų būti svarstomi mokesčių šiame sektoriuje klausimai, viešųjų pirkimų politika.

nissan_leaf_2_10.jpg

Šį pusmetį ES Taryboje pirmininkaujanti Ispanija ypatingą dėmesį skiria tvarios pramonės politikos iniciatyvoms ir konkurencingos ekoinovatyvios ekonomikos vystymuisi. Todėl vienas svarbiausių Ispanijos pirmininkavimo ES prioritetų – ekologiškų ir elektra varomų automobilių gamyba bei jų naudojimo propagavimas.

Europos elektros energetikos pramonės sąjungos „Eurelectric“ nuomone, elektromobiliai gali padėti sumažinti klimato kaitos poveikį ir padėti spręsti ekonomines ir aplinkosaugines problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinė transporto sistema. Automobilių gamintojų manymu, 2020 metais elektriniai modeliai sudarys net dešimtadalį visų mašinų pasaulyje.

Emobility.lt informacija

 

12 Comments Read full post »